Az érkező téli hidegekre való tekintettel, a szélfújta, kicserepesedett szájra készítettem ezt az mézes ápoló balzsamot.
Hozzávalók:
- 1 mokkáskanál méz
- 1 mokkáskanál méhviasz
- 2 mokkáskanál mandulaolaj (bázisolaj) -én olivaolajat használta mert nem volt itthon mandulaolaj
- pár csepp illóolaj - én mandarint használtam
Elkészítése:
- Gőzfürdő fölött megolvastom a méhviaszt, beleteszem a mézet és az olajat, hagyom, hogy szépen összeérjen.
- Utána beletöltöm a kis tartójába, majd hűlésig kevergetni kell, különben a méz lesüllyed az aljára.
Ez a mennyiség icikepicike, próbálgatásra tökéletes, én most fogom elkészíteni nagyobb adagban. Mandarin illóolajat használtam és nagyon fincsi volt !! Az ajkakat puhává teszi, és nyugodtan be lehet vele kenni a száj fölött is ha kifújja a szél, mert egyáltalán nem látszik.
Jó ét <3
xoxo
by Sefi:)

De jó ezt majd ki próbálom:)
VálaszTörlés