2013. február 2., szombat

Ajak ápoló házilag:)


Az érkező téli hidegekre való tekintettel, a szélfújta, kicserepesedett szájra készítettem ezt az mézes ápoló balzsamot.
Hozzávalók:
  • 1 mokkáskanál méz
  • 1 mokkáskanál méhviasz
  • 2 mokkáskanál mandulaolaj (bázisolaj) -én olivaolajat használta mert nem volt itthon mandulaolaj
  • pár csepp illóolaj - én mandarint használtam
Elkészítése:
  1. Gőzfürdő fölött megolvastom a méhviaszt, beleteszem a mézet és az olajat, hagyom, hogy szépen összeérjen.
  2. Utána beletöltöm a kis tartójába, majd hűlésig kevergetni kell, különben a méz lesüllyed az aljára.
Ez a mennyiség icikepicike, próbálgatásra tökéletes, én most fogom elkészíteni nagyobb adagban. Mandarin illóolajat használtam és nagyon fincsi volt !!  Az ajkakat puhává teszi, és nyugodtan be lehet vele kenni a száj fölött is ha kifújja a szél, mert egyáltalán nem látszik.




Jó ét <3


xoxo
by Sefi:)


1 megjegyzés: